Svētdien,04.09 agri 08:30 kanālā LNT raidījums "Latvji brauciet Jūriņā" par gaisa piesārņojuma mazināšanu un ostas apkaimju foruma norisi

Raidījums būs skatām arī  http://www.balticmarinenews.lv/

 

Noslēdzies ostas apkaimju iedzīvotāju forumu projekts


16. augustā Bolderājas, 23. augustā   Kundziņsalas iedzīvotājiem un   25. augustā Vecmīlgrāvja   iedzīvotājiem    tika organizēta    diskusiju sesijas kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas Domes Mājokļu un vides departamenta un Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvjiem.   No ostas termināļiem Kundziņsalas apkaimes iedzīvotāju forumā bija pārstāvēti AS “B.L.B. Baltijas Termināls ”, SIA “PARS Termināls”, SIA “VL Bunkerings”, SIA “Woodison Terminal” un SIA “Alpha Osta”. Savukārt Vecmīlgrāvja apkaimes forumā piedalījās pārstāvji no “B.L.B. Baltijas Termināls ”, SIA “OVI”, SIA “Neste Latvija” un SIA “Circle K Latvia” (Statoil). Pirmajā diskusiju sesijā Bolderājā piedalījās SIA Freija un SIA WT Termināls. Forumā aktīvi piedalījās arī citas, ostas apkaimju iedzīvotājus pārstāvošās biedrības (Mangaļsala, Sarkandaugava), un atzinīgi vērtēja trīspusējas formāta tikšanās reizes smaku un putekļu mazināšanas jautājumu risināšanā.

  Pasākuma organizatori sagatavojuši ostas apkaimju iedzīvotāju aptaujas rezultātu kopsavilkumu, kas atspoguļo iedzīvotāju noskaņojumu ostai pieguļošajās apkaimēs. Tāpat izstrādāts rīcības scenārijs, gadījumos, kas apkaimē konstatēta traucējoša smaka.


Baltijas reģiona ostu mācību centra pārstāvji   izsaka pateicību Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas Domes Mājokļu un vides departamenta,   Rīgas brīvostas pārvaldes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas,   termināļu un arī apkaimju iedzīvotājus pārstāvošo biedrību pārstāvjiem par   aktīvo iesaistīšanos un trīspusējās diskusijas atbalstīšanu, kur viens no lielākajiem ieguvumiem bija   iespēja iedzīvotājiem pārliecināties, ka ostas termināļos ir apzinātas problēmas un tiek nopietni strādāts pie smaku mazināšanas.Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.